/Files/images/IMG_8171.JPG Радчук Людмила Вікторівна - сестра медична старша

ЕНТЕРОБІОЗ

Ентеробіоз це захворювання, збудником якого є гострики - enterobius vermicularus (Linnaeus, 1758 р.; Leach, 1853 р.).
Назва Enterobius походить від грецького enteron - кишечник і bios - життя, vermicularis - зменшене від латинського - черв'як, що живе в кишечнику
Збудник хвороби – дрібний круглий черв довжиною 9-12 міліметрів, біло-рожевого кольору, місцем проживання якого є нижні відділи тонкого і товстого кишечника.
Зараження на ентеробіоз відбувається в результаті заковтування інвазованих яєць, що потрапляють у рот із забруднених рук, предметів побуту, через постільні речі і білизну
Як передається захворювання
Гострики проходять в організмі людини повний життєвий цикл, і дитина може повторно заражати сама себе і інших дітей.
Інфікована дитина розчухує шкіру навколо анусу, внаслідок чого яйця гостриків потрапляють йому під нігті. Потім малюк кладе пальці в рот - так відбувається повторне зараження дитини. Яйця легко передаються від однієї людини до іншої через забруднену збудником їжу, посуд, іграшки, побутові предмети, якими користуються члени однієї сім’ї, діти в дитячих садках або однокласники. Також яйця гостриків можуть підніматися у повітря із пилом, а потім заноситися під час дихання у ротову порожнину і проковтуватися. Інвазійні яйця потрапляють у кишечник і розвиваються у статевозрілих самок і самців.
Самки після запліднення спускаються до прямої кишки. Частіше вночі, коли підвищена вологість тіла, гострики виповзають із анального отвору на шкіру періанальних складок і відкладають яйця.

Симптоми захворювання

Проблема полягає у тому, що захворювання ентеробіозом практично не має яскравих симптомів хвороби і дуже часто проходить непоміченим. Проте знати ці симптоми необхідно, щоб вчасно попередити поширення захворювання.
· Першою ознакою захворювання можуть стати скарги дитини на постійний свербіж в області анального отвору, який може стати причиною розчухування і повторного інфікування.
· У дівчаток свербіж може поширитися і на область піхви.
· У випорожненнях дитини, або при огляді анального отвору вночі ви можете виявити маленьких білих ниткоподібних черв’яків.
· Дитина може відчувати особливо сильний свербіж вночі, коли глисти починають активну діяльність.
· Діти погано сплять, стають плаксивими, в них погіршується апетит, зменшується працездатність та успішність, виникає безсоння, неврастенія, нічне нетримання сечі. Інколи спостерігаються болі в животі, нудота, блювота, тенезми, рідкі випорожнення, частіше з домішками слизу.
· У інвазованих дітей не виробляється повноцінний імунітет після проведених профілактичних щеплень.
При появі скарг дитини на свербіж необхідно пройти обстеження на ентеробіоз, а потім обстежити усіх членів сім’ї. Одного лікування недостатньо. Потрібно суворо дотримуватися певних гігієнічних правил, які усунуть можливість самозараження і зараження осіб навколо.

Профілактика ентеробіозу!
Оскільки ентеробіоз – це хвороба брудних рук, то чистота рук і нігтів, їх ретельне миття перед їжою, необхідна боротьба з шкідливими звичками - не слід брати пальці в рот і гризти нігті - це і є основою профілактики.

  • - Дотримання особистої гігієни. Після вулиці, відвідування туалету мити з милом руки.
  • - У домі, де є хворий на ентеробіоз, потрібно кілька разів на день проводити вологе прибирання підлоги.
  • - Слід стежити, щоб надворі дитина не тягнула до рота підібрані землі предмети.
  • - Необхідно коротко стригти дітям нігті.
  • - Не можна вживати немиті овочі та фрукти.
  • - Не витрушуйте постільну білизну у приміщенні, постійно стежте за чистотою постільної білизни.
  • - Дитина повинна спати в окремому ліжку.

/Files/images/s35484128.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 165